Aktuality Servis Opravy laserových modulů

LASERWORLD CZ
Váš košík je prázdný

   

Opravy laserových modulů

 

Při používání laseru postupně dochází ke snižování intenzity vyzářeného světla. Tento úbytek není veliký, nicméně u starších laserů je již viditelný. Nejčastěji se s ním setkáváme u červených laserových modulů. Výměna celého modulu je v takovémto případu, kdy laser svítí, ale slabě, téměř nezbytná a drahá. Technické vybavení našeho servisu nám dovoluje nově do nabídky poskytovaných servisních služeb zařadit i repasi laserových modulů. Od roku 2013 opravujeme / repasujeme i laserové moduly zelené.

RED - červené laserové moduly

Jedná se o opravu slabě svítících (lidově řečeno "vysvícených") červených modulů použitých v laserech R, RG, RGY, RGB z kategorie Ecoline (EL), Evolution (ES), Club series (CS) a Revolution series (RS). Cena repase je výrazně nižší než cena nového modulu. Opravit lze téměř všechny výrobcem v historii používané moduly s vyjímkou modulů které jsou zalisované. U těchto zalisovaných modulů z důvodu jejich nerozebíratelnosti není repase možná. Takovéto nerozebíratelné moduly byly použité např. v prvních sériích laserů RS. Tento modul poznáte v laseru RS i laicky - těleso modulu je "bronzové" a vedou z něho 4 vodiče (pozor toto se netýká modulů z EL, ES, CS - ty mají tělo také broznové, ale jsou rozebíratelné). Oproti tomu moduly v laserech RS novějšího provedení (repasovatelné) mají válcové, žebrované tělo černě eloxované a z těla modulu vedou pouze dva vodiče.

Takže, máte-li výše popsaný problém s malou svítivostí červeného modulu, můžeme vám jej vyřešit za cenu výrazně nižší než je cena nového modulu. V každém případě nás ještě před odesláním modulu na repasi kontaktujte - ideálně emailem s přiloženou fotografií vašeho modulu (může být vyfocen i bez demontáže, osazený v laseru), abychom společně ověřili, že se jedná o modul repasovatelný. Repasi je možno provést u samostatně zaslaných modulů (demontujete i namontujete si jej sami) i v rámci opravy laseru (zde je součástí opravy i vyčištění a seřízení optiky celého laseru).

red modul z EL/ES laseru                          red modul RS

              modul EL/ES se zdrojem                        novější typ modulu RS

 

GREEN - zelené laserové moduly

Na rozdíl od červených laserovýcxh modulů nelze dopředu (bez rozebrání) jednoznačně určit zda-li je modul opravitelný či nikoliv. Nicméně většina výrobcem použitých modulů je také opravitelná - stačí jej obdobně jako laserové moduly červená zaslat do našeho servisu.

 

Stejně jako pro opravu kompletních laserů i pro opravy laserových modulů platí, že zjištění závady (opravitelnost) je vždy zdarma - po zjištění závady vám zašleme propočet ceny opravy a vy se rozhodnete zda-li laserový modul chcete opravit či nikoliv. Pokud se rozhodnete, že se opravovat nebude, zašleme vám váš laserový modul nazpět. V tomto případě hradíte pouze cenu poštovného, zjištení závady je stále zdarma.

Moduly zasílejte do našeho servisu na tuto adresu vždy komplet laserový modul včetně napájecího driveru! Nezapomínejte prosím k modulu vložit popis závady, případně jak k ní došlo a hlavně kontakt na sebe - email, telefon, adresu. Poměrně často se stává, že k nám dorazí balíček s modulem bez jakéhokoli kontaktu. Zbytečně to komplikuje a zdržuje průběh opravy .